مزایای دریا

http://up.takfun.com/uploads/1387157381.jpg

دریا درمانی در گروه طب جایگزین و مکمل‌های جای می‌گیرد. این شیوه درمانی شامل دوش گرفتن و پاشیدن آب گرم دریا،‌گذاشتن رسوب‌های دریایی و مرهم‌های جلبکی یا استشمام بخرات دریایی است.

دریا، شاهکار طبیعت و جهان‌ناپیداری است که بشر هنوز به ژرفای عظمت و ماهیت آن پی نبرده است. مهمتر از همه آنکه رابطه بسیار تنگاتنگی با اصول حیات و تشابه با موجودات زنده و سلول‌های زنده دارد.

دریا درمانی یا «تالا سوتراپی» تنها به شنا کردن محدود نمی‌شود، بلکه به چیز‌هایی که در سطح، زیر و پیرامون دریا نیز وجود ندارند، مربوط می‌شود این شیوه درمانی، اشکال گوناگونی را به خود می‌گیرد که شامل دوش گرفتن و پاشیدن آب گرم دریا، گذاشتن رسوب‌های دریایی و مرهم‌های جلبکی یا استشمام بخارات دریایی است. اما کن توریستی و درمانی که دارای خزینه‌های آب گرم دریا هستند، خدمات پوشاندن بدن با جلبک‌ها و رسوبات دریایی را نیز ارائه می‌دهند.

آب‌وهوای دریای، به ویژه در ارتفاعات مجاور دریا، محرک قوا و بسیار نیرو‌بخش است. در کنار دریا، استفاده از اشعه خورشید (آفتاب درمانی) و هوا درمانی بر روی پوست بدن نیز عملاً امکان‌پذیر است.

داخل شدن در آّ دریا،‌ابتدا باعث انقباض رگ‌های خونی در سطح بدن و لرزش به سبب سرما می‌شود و سپس انبساط رگ‌ها شروع می‌شود دستگاه گوارش و تنفس نیز تحریک شده و سرانجام، افراد احساس بهتری پیدا می‌کنند.

مام «گل دریایی» برای درمان بیماری‌هایی مانند بیماری رگ‌های للنفاوی، نرمی استخوان (راشیتیسم)، فلج و کاهش وزن مفید است و تصور بر آن است که ویژگی‌های آب دریا اثرات سودمندی بر منافذ پوست دارد و عناصر منیزیم، پتاسیم، فسفات کلسیم و سدیم موجود در آب دریا، از طرق پوست جذب می‌شود.

روش‌های دریا درمانی

۱- شن درمانی: شن دریا را در مخازنی می‌ریزند و این مخازن طوری می‌چرخند که متناوباً با آب گرم و داغ دریا آغشته می‌شود. این شن داغ و مرطوب برای بعضی از اعضای بدن و گاهی برای تمام بدن مفید است. بیشترین اثر شن درمانی ایجاد تعرق است و این ویژگی‌، مخصوصا برای بهبود مفاصلی که به علت ضربه و تصادف متورم شده، بسیار مفید است.

۲-درمان به وسیله باد: گاهی ضمن دریا درمانی، از نسیم ملایم دریایی نیز استفاده می‌شود. برای انجام این کار باید افراد بسیار ماهی با عنایت به سرعت، جهت و ارتفاع باد، آن را جهت درمان مورد استفاده قرار دهند. باد می‌تواند در ازدیاد گردش خون و تبادل املاح در پوست نقش مهمی ایفا کند.

۳-آفتاب درمانی: استفاده از آفتاب هم یکی از ویژگی‌های مهم دریا درمانی است. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که آفتاب درمانی بدون بهره‌گیری از سایه، چتر و باد مضر و حتی گاهی مهلک است

/ 3 نظر / 160 بازدید
یه دوست

بدون خرید CD یا سرمایه گذاری از اینترنت درآمد کسب کنید حداقل 500 هزار تومان در ماه کاملا قانونی ( شرکت ثبت شده ) 7 سال سابقه

ایمان

سلام دوست عزیز اگه میخوای عزیزانتان را غافلگیر کنی فقط کافیه که یه سری به سایت مابزنی. عجله کن تا زیاد سرمون شلوغ نشده

وحیدی

وقت سفارت امریکا در امارات ، ارمنستان ، ترکیه ، آذربایجان تکمیل فرم DS-160 021-88430317-88431781صونا پرواز